Czy zdajesz sobie sprawę, że hale przemysłowe które są dzisiejsze zwiększyły się prawie trzykrotnie w przeciągu jedynie ostatnich dwóch dekad?
Na pewno to zakłócenia w łańcuchu dostaw i e-commerce napędzają tę zmianę. Dodatkowo projektowanie, układ czy wybór lokalizacji dla hal się zmieniał. Jedni stawiają na konstrukcje stalowe inny natomiast na konstrukcje żelbetowe.

Jakim sposobem powstają hale przemysłowe?

Z pewnością budowa hal przemysłowych jest długim procesem. Zanim rozpoczniemy montaż konstrukcje stalowe wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. Całkowity proces powstawania takich konstrukcji jest określony w bardzo precyzyjny sposób. Do uzyskania zezwolenia potrzeba także sporządzenia projektu budowlanego konstrukcji. Ma on w dokładny sposób odzwierciedlać wszystkie potrzeby inwestora oraz docelowe przeznaczenie obiektu. Pamiętajcie, że projekt budowlany musi wykonać architekt, który jest w posiadaniu uprawnień.

Jakim sposobem się stawia hale przemysłowe?

Budowa hali przemysłowej składa się z czterech podstawowych etapów. W skład każdego z nich wchodzi szereg mniejszych czynności. Pierwszy etap, bez którego budowa się nie zacznie, jest zgromadzenie całej wymaganej dokumentacji i wykonanie projektu konstrukcji. Kolejne kroki to:

– prefabrykacja elementów konstrukcyjnych,

– montowanie hali,

– prace wykończeniowe i instalacyjne.