Balustrada to ważny element używany celem osłonięcia schodów, tarasu, balkonu. Te wykonane ze szkła całkiem niedawno były stosowane zwłaszcza w biurowcach, urzędach czy centrach handlowych. W obecnej chwili balustrady szklane niezwykle często pojawiają się zarówno w prywatnych domach, gdzie zapewniają uzyskanie interesującego rezultatu. Balustrady szklane rewelacyjnie współbrzmią z wielorakimi stylami architektonicznymi tudzież aranżacjami wnętrz. Nie zasłaniają pięknych wyjść stylizacyjnych, zwiększają optycznie przestrzeń, a oprócz tego są nadzwyczaj odporne oraz bezpieczne. Mogą być tworzone z pochwytem z drewna albo z aluminium. Ekstra obramowanie udekoruje surowe oraz chłodne tafle oraz podkreśli elementy takie jak elewacja, schody czy posadzka.

Co to jest szklana balustrada?

Balustrada szklana to nowoczesny element wykończenia wnętrz, skonstruowany ze szkła hartowanego. Możemy decydować się na spomiędzy balustrad samonośnych, balustrad na szynie oraz skonstruowanych w stalowej ramie.

Balustrady samonośne są stworzone w całości z pasów szkła. Tego rodzaju rozwiązanie jest jednakże kosztowne i wymaga zrealizowania kompleksowych robót budowlanych: balustradę montuje się przeważnie bezpośrednio do sufitu przy użyciu specjalnie dopasowanych łączników.

Balustrada na szynie to nieraz preferowana możliwość mając na uwadze łatwy sposób montażu oraz możliwość wykończenia przy wykorzystaniu użyciu różnorodnych materiałów. Wśród komponentów wykończeniowych tego typu balustrad natrafimy barierki stworzone z drewna lub stali, co pozwala dopasować ich design do aranżacji wnętrza.

Kolejnym, chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem jest użycie balustrad w stalowej ramie. Istnieje wiele wzorów, dzięki czemu będziemy mogli dostosować je do designu wnętrza, tarasu oraz balkonu. Stalowa rama wzmacnia trwałość balustrady na szkodliwe czynniki zewnętrzne. 

Balustrady szklane – dlaczego warto stosować?

Balustrady szklane posiadają dużo zalet zarówno w materii stylistyki, bezpieczeństwa, jak i ergonomii. Za sprawą takich szklanych balustrad każde wnętrze będzie wyglądało na w większym stopniu przestrzenne. Przezroczystość barierek daje możliwość także na bardziej wartościowe oświetlenie wnętrz, nie blokując promieni słońca i światła sztucznego z lamp czy kinkietów. Odpowiednio dobrane szklane barierki nadają wystrojowi współczesny design, a szkło wpisuje się w niemalże każdą estetykę. Takie rozwiązanie będzie pasowało do pomieszczeń wykończonych betonem, klinkierem, kamieniem, kaflami, czy nowoczesną tapetą ewentualnie ścianą pomalowaną na każdy odcień.

Balustrady szklane  w Warszawie to rewelacyjne rozwiązanie do lokalu, biura oraz sklepu. Szkło jako produkt w architekturze, jest bardzo szlachetne. Przynosi na myśl prostotę oraz komfort jednocześnie.

Balustrady szklane charakteryzuje prostota i przezroczystość powierzchni, {dzięki temu dostajemy gwarancję, że taka poręcz nie hamuje padającego poprzez nią światła. Każde pomieszczenie natychmiast staje się bardziej rozjaśnione. Prowadzi to także do optycznego zwiększenia przestrzeni oraz zmiany perspektywy planu widokowego. Z tego powodu poręcze szklane bardzo dobrze sprawdzają się w lokalach z krajobrazem na góry lub mieszkaniach z balkonami na strzelistych piętrach domu. Z wykorzystaniem takiego rozwiązania na tarasie domu czy restauracji albo biura, otrzymujemy sporo więcej widoku na lasek, miasteczko, ulicę czy skwer, niż przy wykorzystaniu standardowych barierek.

Szklana barierka jest subtelnym połączeniem funkcjonalności i delikatności. Następną pozytywną stroną szklanych balustrad jest łatwość w utrzymaniu. Wystarczy mieć na wyposażeniu płyn do szkła i szmatkę bądź ręcznik papierowy. Jedno wytarcie barierek powoduje umycie ich do czysta i przywrócenie połysku nowości.

Balustrady szklane nie są jednakże bez wad. Po pierwsze, zniechęcać może ich wartość, która jest nieco większa niż w przypadku zwyczajnych balustrad szklanych. Wynika ona z rewelacyjnej jakości materiału, ponieważ hartowanie szkła wymusza ogromnych nakładów czasu i pracy. Kolejną wadą jest fakt, że z łatwością na nich zobaczyć różnego typu zanieczyszczenia. Wprawdzie, ich usunięcie jest bezproblemowe, jednak może to przeszkadzać osobom wyczulonym na tym punkcie. Ostatnią kwestią jest przejrzystość standardowych paneli szklanych, a to może ograniczać prywatność na balkonie albo patio. 

Balustrady szklane Warszawa – jak zdecydować się na wykonawcę? 

Zanim postawimy na szklaną balustradę należałoby przyjrzeć się producentom, żeby wybrać takiego, który zrealizuje wszystkie nasze oczekiwania. W Warszawie znajdziemy sporą ilość dostawców. Wyszukując wykonawcy trzeba skupić szczególną uwagę na jakość oferowanych produktów, dbałość o detale czy dostępne wzornictwo.