Po zbudowaniu domu przychodzi czas na urządzanie wewnątrz. W takiej sytuacji jednym z ważniejszych decyzji z jakimi styka się właściciel jest wybór dobrej, długotrwałej podłogi. Należy pamiętać, że jest to zakup na wiele lat i opłaca się postawić na jakość i wytrzymałość na pierwszym miejscu. Podłoga poza trwałością powinna być bezproblemowa do czyszczenia, a co więcej sprawiać, że wnętrze stanie się przytulne. Są to powody, dla których należy postawić na podłogi drewniane. Ten rodzaj podłóg można także zastosować w kuchni, oczywiście pamiętając o prawidłowej pielęgnacji. Po zamontowaniu podłogi można również drewno zaimpregnować odpowiednimi środkami. Jest to idealne rozwiązanie dla osób kochających drewno, a nie przepadającymi za tradycyjnymi płytkami. Nie ma znaczenia czy mieszkamy w małej miejscowości, czy w dużym mieście jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia lub okolice Trójmiasta. Warto znaleźć wartego zaufania producenta podłóg drewnianych, charakteryzujących się pięknym wyglądem i dużą trwałością. Cenieni producenci posiadają najwyższej jakości materiały, które pięknie wyglądają. Gdzie szukać idealnych podłóg drewnianych? Jakiego producenta wybrać?

Źródło: Dom i styl – podłogi drewniane w Gdańsku

Najwyższa jakość od lat – Boen

Firma Boen jest producentem podłóg z drewna mogącym pochwalić się wieloletnią tradycją. Jej początki sięgają XVII wieku. Dzisiaj jest to jeden z najważniejszych dostawców na rynku, mający swoje filie w ponad 50 krajach na całym świecie. Jednym z najpopularniejszych wyrobów tego producenta jest jodła francuska. Szczególnie cenią ją sobie architekci, a także projektanci wnętrz. Poza tą odmianą, firma Boen ma bardzo szeroką gamę kolorystyczną od jasnych, do bardzo ciemnych. Wybór jest urozmaicony, również w przypadku odcieni. W ofercie znajdują się podłogi olejowane, a także lakierowane. Szczególnie polecana jest podłoga, która posiada wiele nagród dzięki zaimpregnowaniu innowacyjnym lakierem. 

Lider innowacyjności -Tarkett

Jest to producent, który na pewno zrewolucjonizował gałąź podłóg drewnianych, a to dzięki desce Lindermana. Jest to połączenie parkietu, oraz parkietu wielowarstwowego. Zastosowanie tej techniki umożliwia zapobieganie kurczeniu się drewna, co jest naturalnym procesem. Tarkett jest właścicielem zakładów produkcyjnych prawie na całym świecie, co stawia go na pozycji lidera w branży podłóg z drewna. W swoim asortymencie producent zawarł poza podłogami z drewna także winylowe i laminowane. Kiedy nie można zastosować desek o standardowej grubości, Tarkett wprowadził do swojego asortymentu deskę fornirowaną. W ofercie tej firmy jest wiele opcji kolorystycznych od niemal białych, aż po całkiem ciemne. 

Ekologia w produkcji podłógdrewnianych -Abaro

Ten renomowany producent podłóg z drewna w swojej ofercie ma również rozwiązania, które szczególnie przypadną do gustu osobom które cenią troskę o środowisko naturalne. Abaro swoje produkty impregnuje ekologicznymi i naturalnymi olejowoskami tłoczonymi z lnu ostu lub słonecznika. Abaro posiada także szeroki wybór kolorów, szerokości deski, i grubości. Producent stworzył dwie główne linie produktów- klasyczną i Old Collection. Seria klasyczna wyróżnia się się wykończeniem przy użyciu przyjaznych dla zdrowia wosków roślinnych. Idealnie impregnują drewno, a także pozwalają mu oddychać. Umożliwia to przyszłym właścicielom podłóg stosować prace konserwacyjne lub naprawiać niewielkie ubytki własnoręcznie. Seria Old Collection to gama podłóg ręcznie postarzanych, które na końcu procesu produkcji zabezpieczane są trwałymi olejami. Zastosowane surowce są w pełni przyjazne dla zdrowia i otoczenia. W tym przypadku każda partia desek ma swój jedyny, niepowtarzalny wygląd. Nie ma dwóch identycznych zestawów desek. Seria ta może także delikatnie zmieniać swój kolor nawet do sześciu miesięcy po zamontowaniu. 

Dąbex – firma rodzinna z tradycjami 

Dąbex jest wiodącym polskim producentem podłóg. To firma rodzinna z niemal 60 letnią tradycją. W swojej ofercie posiada zarówno parkiety lite, jak również parkietowe czy przemysłowe. Firma może także poszczycić się wyjątkową troską o środowisko, szczególnie troszcząc się o równowagę leśną. Drewno, które przeznaczone jest do robienia podłóg zostało uzyskane w sposób jak najmniej ingerujący   równowagę leśnego ekosystemu. Producent posiada ofertę rozbudowanej gamy kolorystycznej drewna, oraz ma w swoim asortymencie produkt szyty na miarę, czyli jodłę francuską. Jest to podłoga robiona na specjalne życzenie, przez co okres oczekiwania na gotowy produkt może się nieco wydłużyć. Poza tym wyjątkowym produktem w ofercie jest również parkiet lity, jodła klasyczna, parkiet dwuwarstwowy, mozaika przemysłowa, oraz deska dwuwarstwowa.

Producent z Polski – Jawor parkiet

Jawor jest przedsiębiorcą będącym na rynku polskim już od 25 lat. Jej oferta charakteryzuje się dużym wyborem parkietów oraz desek dwuwarstwowych, które są szczególnie odporne na odkształcenia. Żeby zapewnić doskonałą wytrzymałość swoich produktów, producent pokrywa swoje deski aż ośmioma warstwami lakieru, lub trzema warstwami olejowosku. Podłogi tego producenta charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością, a także dbałością o każdy drobiazg. 

Kaczkan – lider w deskach dwuwarstwowych

Kaczkan jest producentem polskim, będącym na rynku od 30 lat. Jego flagowym wyrobem jest deska dwuwarstwowa. W swoim asortymencie posiada urozmaiconą gamę kolorystyczną, a także różne wykończenia. Firma szczególnie dba o nie degradowanie środowiska naturalnego, jednocześnie stawiając na najwyższą jakość swoich wyrobów. Drewno, które jest przeznaczone do wytwarzania podłóg spełnia najistotniejsze normy zarządzania zasobami naturalnymi, oraz posiada wszystkie certyfikaty potrzebne przez UE.