Ciężko jest ukryć, że pompy ciepła słupsk i ich rozpoznawalność notorycznie rośnie. Taki sposób ogrzewania jest ekonomiczny, co przekonuje Polaków do używanie ich. Kilka lat temu w Polsce zostało zakupionych 56,5 tysięcy takich pomp. Specjaliści z POORTPC {obliczyli|oszacowali], że rynek pomp ciepła służących do centralnego ogrzewania od 2020 roku do 2019 wzrósł o około 77 procent.

Pompy ciepła – rodzaje

W sklepie jest kilka rodzajów pomp ciepła. Poniżej możesz zobaczyć jakie to są.

Pompy wodne – co warto o nich wiedzieć?

Bezsprzecznie poprzez ciągłą dostępność wody jesteśmy w stanie normalnie spędzać dnie. Często aby mieć wyżej wspomniany dostęp konieczne jest zastosowanie pompy wodnej, która ją doprowadzi do domu czy też ogródka. W sklepach możemy odszukać dużo typów takich urządzeń. Te pompy mają zastosowanie w dużej ilości typów instalacji, są one używane między innymi do: zaopatrzenia w wodę poprzez przepompowywania wody czystej a także brudnej ze studni, basenów i innych zbiorników naturalnych bądź też sztucznych. Aczkolwiek o pompy wodne trzeba dbać, a także powinno liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być potrzebna.

Pompy hybrydowe – co należy o tym wiedzieć?

Pompy hybrydowe, które nazywane są także pompami gruntownymi, są interesującą alternatywą. Znajdują swoje zastosowanie gdy lustro wody znajduje się dość wysoko natomiast instalacja wodociągowa powinna być wykonana tanio. Te pompy są samozasysające oraz bardzo chętnie wybierane są żeby zasilić letnie domki, czy też systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. A także wydajniejsze modele bez wątpienia można wykorzystywać także do celów przemysłowych bądź do tłoczenia wody którą można wykorzystać na potrzeby  spożywcze w domu. Pamiętaj, żeby odpowiednio o nią dbać i ją pielęgnować przeciwnie remont pomp może być konieczny.

Powietrzna pompa ciepła – co należy o tym wiedzieć?

Popularność pompy tego typu jest coraz większe, z uwagi na to, ze na starcie nie są wymagane duże nakłady finansowe. Źródłem ciepła jest powietrze które pobiera się z zewnątrz. Dzieli się na typu powietrze-powietrze bądź powietrze-woda. Taką pompę można użyć w każdych okolicznościach. W takim wypadku konieczne będzie wyposażenie nieruchomości w inne źródło ogrzewania, które będzie wspomagało to jak pracuje pompa lub ewentualnie ją zastępowało wtedy, kiedy różnice temperatur w środku będą największe. Zalecane jest połączenie pompy powietrznej z układami niskotemperaturowymi.