Szeroki wybór

Niezwykle ważną kwestią podczas urządzania domu lub mieszkania jest z pewnością wybór podłogi do poszczególnych pomieszczeń. Rodzajów jest bardzo dużo, zaczynając od wykładzin, a skończywszy na kafelkach. Co bardziej wymagające osoby, które w szczególności doceniają tradycyjne rozwiązania, z pewnością skupią się jednak na drewnianych podłogach. Najczęściej stoi się wtedy przed wyborem: zdecydować się na parkiet czy panele?

Istota pielęgnacji

Zanim przejdziemy do poszczególnych minusów i zalet obu opcji, należy położyć wielki nacisk na fakt, że niezależnie od tego, czy wybierzemy panele, czy parkiet, musimy zaopatrzyć się w lakier do podłogi . Jest to klucz do odpowiedniej pielęgnacji drewna, które znajduje się pod naszymi nogami.

Co wybrać?

Parkiet jest rozwiązaniem znacznie bardziej kosztownym, ale przy tym niezwykle trwałym. Cena paneli może być trochę bardziej kusząca, ale tutaj musimy zdawać sobie sprawę z niezbyt dobrej akustyki oraz tego, że panele są o wiele mniej wytrzymałe, przez co mogą starczyć na kilka lat mniej. Warto więc podjąć wybór na podstawie ilości pieniędzy, jakie posiadamy na ten zakup oraz oczekiwań odnośnie prezencji oraz wytrzymałości. Trzeba również pamiętać, że parkiet jest bardziej kapryśny względem podłoża, na którym się znajduje.