Schody to główne rozwiązanie stosowane w pomieszczeniach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość łatwego przemieszczania się pomiędzy przestrzeniami. Istotna jest ich funkcjonalność i bezpieczeństwo, jednakże nie mniej istotny jest wygląd. Dziś nakreślimy ci bieżące trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak żeby nowoczesne schody doskonale komponowały się w twoim pomieszczeniu. Znajdziesz tu podstawowe informacje o najpopularniejszych rodzajach schodów, metodach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylistyki twojego wnętrza.

Schody w stylu minimalistycznym

Podczas gdy w twoich pomieszczeniach panuje minimalizm, a jesteś zaledwie na etapie budowy domu, możesz zdecydować się na schody wspornikowe, których konstrukcja jest wyjątkowo uproszczona. Świetnie sprawdzi się w tym wypadku najprostsza barierka – na przykład taka wykonana ze szkła. Przy wyborze wykończenia stopni posiadasz absolutną dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, jednak masz możliwość wybrać również z dużej oferty płytek. Popularnym rozwiązaniem jest wybranie dopasowanego kolorystycznie do materiału wykończenia stopni do przylegającej ściany. Stworzy to piękne tło dla twoich schodów, same schody nie będą dominowały swoim gabarytem. 

Tradycyjne schody w nowoczesnej aranżacji – schody na zamówienie Gdańsk

Obszar pod schodami można urządzić na wiele sposobów. Istotne będzie to szczególnie w mniejszych wnętrzach, aby maksymalnie zużytkować dostępną przestrzeń. Jeśli szerokość biegów będzie odpowiednia, pod schodami możemy postawić wygodną sofę, zaaranżować pracownię czy domowe biuro. Aby ta przestrzeń dobrze nam służyła, dobrze jest wybrać schody z pełnym czołem stopnia, by pył i piasek nie dostawały się do przestrzeni, którą stworzyliśmy pod schodami. Istotne jest także połączenie barierki ze stopniami, zastosowanie szklanej płyty umocowanej bezpośrednio do stopni zamiast tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – zadbaj o swoje wnętrze

Nie ulega żadnej wątpliwości, że schody poza swoją główną funkcją są istotnym elementem każdego pomieszczenia. Przez wzgląd na swoją kubaturę, jak i połączenie dwóch przestrzeni, mocno ściągają na siebie uwagę. Schody są zatem głównym fragmentem każdego wystroju i dlatego warto dłużej zastanowić się nad ich formą, kolorystyką, czy strukturą surowców. Aby maksymalnie spersonalizować wybór schodów do swojego pomieszczenia warto zdecydować się na schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: www.stolmark.pl