Przy tworzeniu nowej zabudowy kuchennej pewnie spotkałeś się z problemem – meble projektowanie pod wymiar czy gotowe? Wybór nie jest wcale prosty. W naszym tekście postaramy się przybliżyć ci złe strony oraz zalety obu tych rozwiązań.

Meble na wymiar – jak sprawić, by były funkcjonalne?

Bezsprzeczną zaletą kuchni na zamówienie jest sposobność personalizacji każdego detalu. Co więcej w małych i nieustawnych wnętrzach można stworzyć atrakcyjną oraz praktyczną kuchnię. Nie da się ukryć, że zrealizowanie kuchni na wymiar wiąże się z większym kosztem. Na końcową stawkę wpływa dobór tworzyw oraz wyposażenia szafek. Specjalista z biura projektowego Skamo, który działa na terenie Gdańska i Gdyni, pomoże ci stworzyć rozwiązania dostosowane do ciebie. 

Meble z marketu – rozwiązanie dla niecierpliwych

Nie ulega wątpliwości, że gotowe meble kupione w punkcie meblowym są mniej kosztowne. Jednak jest to rozwiązanie głównie do sporych i ustawnych wnętrz. Meble te są zwykle stworzone z tanich materiałów, a więc w sytuacji, gdy nie zależy nam na meblu dobrej jakości wybierzmy tę opcję. Powodem przemawiającym na korzyść mebli gotowych jest czas oczekiwania. Zazwyczaj meble prefabrykowane są możliwe na miejscu, podczas kiedy na kuchnię na zamówienie trzeba nieco zaczekać. Jednak produkty prefabrykowane nie dają tak dużej możliwości zmiany fragmentów, nie pomogą także ukryć ewentualnych krzywizn oraz niedoskonałości pomieszczenia.