Tworząc wymarzone zupełnie nowe pomieszczenie, takie jak duży pokój czy sypialnia naturalne jest, że pragniemy, aby było dla nas pomieszczeniem, dzięki któremu zaczerpniemy relaksu i spokoju po całym dniu. Kominek gazowy we wszystkich wnętrzach okaże się dobrym wyborem, ponieważ jest perfekcyjnym dodatkiem, dodającym charakteru i elegancji. Widok spalającego się ognia, który ogrzewa nasze lokum albo dom zawsze zapewnia wyjątkowo magiczną atmosferę.

W jakim miejscu szukać godny polecenia wolnostojący kominek gazowy?

Jak zacząć swoją przygodę z wolnostojącym kominkiem gazowym?

Wybranie pasującego do swojego wnętrza kominka to nie wszystko. Pełen sukces osiągniemy wtedy, kiedy kompleksowo opracujemy cały proces od A do Z. Pamiętajmy, że najważniejsze jest kompleksowe przygotowanie. Przed tym, gdy zdecydujemy się na kupno kominka pamiętajmy, aby pomieszczenie było kompleksowo uszykowane na jego montaż. Oto lista rzeczy, które powinniśmy zrobić przed zakupem:

  • Doprowadzenie instalacji gazowej, do wybranego przez nas pomieszczenia – tam, gdzie będzie znajdował się nasz nowy kominek, z oczywistych względów musi być również instalacja gazowa.
  • W świetle prawa, każde urządzenie gazowe objęte jest koniecznością posiadania pozwolenia na budowę. Jeśli jednak jest to niespodziewana zmiana, powinna być ujęta na aktualnych planach. Projekt instalacji gazowe musi być fragmentem projektu budowlanego.
  • Odpowiednie doprowadzenie rur z gazem a także starannie wymierzona średnica rury (powinna ona mieć maksymalnie 3-4 cale).
  • Odpowiednie przygotowanie komina (jeśli zachodzi taka konieczność – pamiętajmy, że kominek może być zamontowany bez udziału komina w całym procesie. Wtedy jednak trzeba zadbać o dobrą wentylację przy pomocy przewodu) – to zadanie dla zatrudnionych przez nas fachowców.

Wszystkie te elementy, wstępnych przygotowań są niezwykle istotne. Kilka z nich mamy możliwość zrobić sami, ale zazwyczaj przedstawione przykłady są robione przez profesjonalistów.

Design + wygoda

Kiedy wybieramy takie rozwiązania trzeba się kierować nie tylko indywidualnym gustem, jak i funkcjonalnością. Dzięki temu, w jak szybkim tempie rozwija się rynek wolnostojących kominków gazowych mamy całą gamę wzorów do wyboru. Jesteśmy w stanie bez żadnych problemów dostosować design kominka do indywidualnych potrzeb a także naszego pokoju. Wszyscy są w stanie znaleźć coś dla siebie. Dzięki temu mamy zarówno ogrzane, jak i rewelacyjnie prezentujące się wnętrze. Dodatkowo, wygoda, jaką zapewnia nam korzystanie z takiego rozwiązania jest nieoceniona. Nie ma obowiązku bowiem sprzątać pyłu i martwić się o brudną od sadzy posadzkę. W końcu zapominamy o konieczności dorzucania drewna, wystarczy włączyć dopływ gazu i cieszyć się pięknem płonącego ognia. Dodatkowo mamy do wyboru dużo modeli, te zapalane klasyczne a także takie, które możemy włączyć za pomocą pilota. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które zawsze marzyły o wygodnym i pięknym wnętrzu.

Jakie są plusy posiadania kominka gazowego?

Jest dużo plusów, powodujących, że coraz więcej ludzi decyduje się na zakup kominka gazowego, a nie tradycyjnego. Należą do nich:

  • bezpieczeństwo – jest to jedna z najważniejszych rzeczy, przez które najczęściej kupujemy właśnie kominki gazowe wolnostojące zamiast tradycyjnych. Brak smogu i brak spalin w otoczeniu naszym i naszych bliskich, a do tego, nowoczesne modele posiadają profesjonalne systemy zabezpieczeń.
  • Zamiast drewna – wkłady kominkowe – w większości zrobione ze stali, przez co nie trzeba martwić się obowiązkiem ich czyszczenia. Co za tym idzie – zero popiołu i konieczności dodatkowego sprzątania.
  • Niezwykle prosta obsługa – rola użytkownika rozpoczyna się i kończy na podpaleniu (przy pomocy pilota lub zapalniczką) i regulacja wielkości płomienia.
  • Mała awaryjność tego rozwiązania i brak konieczności częstego oraz drogiego czyszczenia przewodów kominowych.