Kiedy razem z nadejściem lata praca w biurowcu staje się nie do zniesienia, a po powrocie do domu nie możemy komfortowo odpocząć, warto pomyśleć o zamontowaniu urządzenia klimatyzacyjnego. To rozwiązanie szybko zyskuje na popularności w regionie miast takich jak Pruszków czy Żyrardów. Wraz z coraz większym wzięciem na urządzenia klimatyzacyjne narosło dookoła tego tematu wiele mitów, które możesz przeczytać w sieci. Dziś rozprawimy się z tymi najczęściej powtarzananymi.

Informacje zaczerpnięte od firmy Clim-Rem – klimatyzacja.

Klimatyzator zużywa dużo prądu

Gdy boimy się wzrostu rachunków za energię, warto rozpatrzyć klasyfikację zużycia prądu. Najlepsze klimatyzatory osiągają klasę A+++. Najnowsze klimatyzatory z inwerterem dostępne w Skierniewicach zużywają do 30% mniej prądu niż zwykłe urządzenia. Na rynku dostępne są też klimatyzatory z funkcją płynnego przełączania trybu pracy, dzięki czemu nie musimy się martwić wysokimi opłatami. 

Klimatyzacja jest niezdrowa

Postawmy sprawę jasno – klimatyzacja przepisowo używana nie ma negatywnego wpływu na nasze samopoczucie. Dodatkowo dostępne modele oferują system oczyszczania powietrza, za co w szczególności nam podziękują dzieci. Żeby tak było, powinniśmy jednak pamiętać o regularnym przeglądzie naszego urządzenia. Warto to zlecić to profesjonalnej firmie. Aby uniknąć przeziębienia i czuć się świetnie, temperatura w pokoju nie powinna być niższa niż 5-7 stopni od tej na zewnątrz.

Głośna praca klimatyzatorów 

Kilkanaście lat temu klimatyzatory rzeczywiście były wyjątkowo głośne, ale od tamtego czasu wiele się zmieniło. Producenci znacznie dopracowali swoje urządzenia. Pojawiły się jednostki typu split, które dzięki kształtu wentylatora mogą pracować ciszej niż szept. Dane o głośności pracy możemy ponadto wyczytać z naklejki energetycznej na urządzeniu lub zasięgnąć języka u fachowca.