Panele fotowoltaiczne są szybko rozkręcająca się technologią, która czyni życie łatwiejszym dla jego użytkowników. Spora część osób ma wiedzę co oznacza fotowoltaika, jednak tylko niektórzy wnikali w temat na tyle, by dowiedzieć się, na jakiej zasadzie pracują pojedyńcze części tego systemu. Falowniki i optymalizatory mocy są bardzo ważną częścią w fotowoltaice. Firma z Białegostoku działa przy użyciu technologii Solaredge, co zapenia działanie instalacji przez długi czas. Niezależnie od tego, czy dopiero zastanawiasz się nad podłączeniem tych paneli, czy jesteś już ich posiadaczem to na pewno zdobycie informacji w tym zakresie będzie korzystne.

Czym są falowniki i optymalizatory mocy?

Aby poznać funkcjonowanie paneli fotowoltaicznych, niezbędne jest poznanie różnicy między ważnymi częściami tego systemu. Falowniki służą do zmiany stałego prądu w przemienny. Dzięki czemu można dostrajać częstotliwość napięcia. Bardzo istotna jest wydajność falownika, ponieważ wpływa to na jakość użytkowania. Inwerter solarny jest alternatywną nazwą dla falownika. Służy także do monitorowania poprawnego działania systemu, a także dba o jego odpowiednie zabezpieczenie. Wizualnie przypomina skrzynkę i często można ją spotkać w pomieszczeniach gospodarczych. Jest to elektronika wyposażona we wrażliwy układ, który jest stale obciążony mocą modułów fotowoltaicznych. Optymalizatory solaredge zmienia prąd zmienny i stały. Jest instalowany w każdym systemie fotowoltaicznym. To urządzenie zwiększa moc wyjściową poprzez kontrolę maksymalnego punktu mocy. Podczas pracy paneli monitorują pracę każdego modułu i wysyłają wszystkie dane do systemu. Dzięki temu można sprawdzać działanie całej instalacji.

Uzyskaj więcej za pomocą technologii Solaredge

Jest to innowacyjna technologia polegająca na tworzeniu optymalizatorów mocy i falowników fotowoltaicznych. Zapewnia to wysoką skuteczność i wiele możliwości podczas pracy nad projektem. Technologia solaredge cechuje się najwyższą jakością, która pomaga zniwelować zagrożenie wynikające ze zbędnych usterek, dzięki czemu zyskasz niezawodność falownika. Falownik SolarEdge został przeznaczony do działania razem z optymalizatorami mocy, dzięki czemu cały system jest mniej skomplikowany oraz bardziej opłacalny. Firma Solcity znajdująca się w Białymstoku w województwie podlaskim stosuje tą technologię, dzięki czemu panele fotowoltaiczne mogą służyć domownikom jeszcze lepiej.