Linie kroplujące są bardzo popularnym produktem w agrokulturze. Firma Watermil (https://watermil.pl/linia-kroplujaca/) specjalizuje się w odpowiednim nawadnianiu roślin, ze względu na długi staż w branży. Masz pewność wyboru najlepszej możliwej opcji, przy jednoczesnej gwarancji, że cena nie nadwyręży budżetu. Producent zadbał, by jego produkt był niezawodny i spełniał oczekiwania klienta. Nawodnienie roślinności jest bardzo ważne, ponieważ jest to jedna z podstawowych rzeczy potrzebnych im do przetrwania.

linie kroplujące w ogrodzie

Po co nam linie kroplujące

Każdy ma inny powód na zastosowanie tego typu rozwiązania. Część osób jest zbyt zajęta na tego typu rzeczy inni musieliby poświęcać bardzo dużo czasu na zadbanie o rośliny na tak dużej powierzchni. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie linii kroplującej dużo osób sugeruje się zaoszczędzonym czasem i wygodą.

Jak działa linia kroplująca

W skład linii kroplującej wchodzi rura polietylenowa z włożonymi kroplówkami, która układa się w otoczeniu roślin. Gwarantuje to równomierne nawodnienie, a także potrafi rozprowadzać nawóz. Jest to bardzo oszczędny system, z pewnością zauważysz różnicę w wodzie i energii. Oprócz tego linia kroplująca nie stwarza także środowiska chorób grzybiczych, dzięki czemu możesz być spokojny o swoje uprawy.

linia kroplująca z kompensacją ciśnienia

Czym się sugerować podczas wyboru linii kroplującej?

Na początku powinieneś wiedzieć co potrzebujesz od instalacji do nawadniania roślin. Jest to automatyczny system, który podlewa strefę korzenną z bardzo dużą precyzją. Rośliny otrzymują  stałe niewielką dawkę wody. Jest to optymalne rozwiązanie, ponieważ rośliny mają do niej stały dostęp w odpowiedniej dawce. Istnieją dwa warianty przy wyborze rodzaju linii kroplującej.

Z kompensacją ciśnienia czy bez?

Jest różnica pomiędzy liniami w kompensacji ciśnienia. Linie, które nie mają kompensacji ciśnienia działają na takiej zasadzie, że gdy wzrasta ciśnienie to proporcjonalnie rośnie wydajność kroplownika. Jest to prosto zbudowany produkt, który spełni bardzo dobrze swoją najważniejszą funkcję.  W przypadku tej linii ważna jest odległość, ponieważ musisz mieć na uwadze, żeim dalej źródła wody tym mniejsze jest ciśnienie. W drugim przypadku, gdy linia posiada kompensację ciśnienia to bez względu na poziom ciśnienia wydajność jest stała. Ten model jest bardziej zaawansowany technologicznie ze względu na element kompensujący ciśnienie. Posiada on także emitery zapewniające taki sam wypływ wody na całej długości.

To, który zestaw kroplujący jest bardziej funkcjonalny dla Twojej działki zależy od rozstawu sadzonek i Twoich wymagań.