Sala taneczna w domowych warunkach to z pewnością był interesujący wątek w okresie pandemii. Wobec zamkniętych lokali, ludzie częściej widywali się w domowych warunkach. Zatem imprezy oficjalnie się nie odbywały, za to nieoficjalnie znajomi mogli się skrzykiwać.

Warunki domowe zazwyczaj są skromniejsze niż możliwości lokali. Jednak kreatywne głowy potrafiły organizować w nich nawet parkiet do tańczenia. Jeśli posiada sie odpowiednią przestrzenią, tylko wyobraźnia może być przeszkodą w wymyślaniu rozwiązań.

Uważaj jak tańczysz, bo parkiet bywa śliski

Domowe sale taneczne to alternatywa nie tylko dla konspiracyjnych spotkań towarzyskich w okresie pandemicznym. To również świetna sprawa dla wszystkich fanek tańca. Zwolenników nauki różnych rodzajów tanecznych przybywa z każdym rokiem. Wraz z ich liczbą wzrasta zapotrzebowanie na infrastrukturę, gdzie mogliby ćwiczyć. W przypadku gdy posiadamy odpowiednio dużo miejsca w mieszkaniu, organizacja takiego miejsca wydaje się interesującym pomysłem.

Trzeba być świadomym, że jest to zajęcie czasochłonne. Aby wszystko tworzyło jednolitą całość konieczny jest projekt oraz wydatek w postaci czasu i pieniędzy.

Proces ten startuje od zbadania miejsca, gdzie ma być położony parkiet. Potem należy naszkicować i dopasować elementy do aranżowanego pomieszczenia. Wybór parkietu zależy od kilku kwestii – żadnej z nich nie powinno się lekceważyć.

Najpierw typ parkietu będzie zależał od tego, czy powstaje on z myślą o użytkowniku prywatnym, czy też masowym.

Szkoły tańca bądź domy kultury powinny uwzględniać prawdopodobieństwo bardziej intensywnej eksploatacji podłogi w Gdańsku. Dlatego myśląc o parkiecie, istotne jest aby wskazać jego wytrzymałość. Innym ważnym aspektem jest rodzaj podłoża, na które kładzie się podłogę. Na przykład kiedy pod parkietem jest beton powinno się zakupić piankę amortyzującą. Szczególnie w przypadku upadków może się ona okazać gamechangerem.

Charakter miejsca powinien być uwzględniany gdy wybiera się parkiet. Przy różnych stylach tańca efektywne okazują się różne konstrukcje. Jeśli parkiet ma być wykorzystywany do amatorskiego treningu tańca, standardowy parkiet wystarcza w zupełności. Warto jednak być świadomym, że istnieją szczególnie wypłaszczane, bądź też antypoślizgowe podłogi.

Jak przymocować parkiet do podłoża?

Są różne sposoby instalowania parkietu. Często stosuje się jednostronnych taśm PCV. Występują również specjalne maszyny, które pomogą kleić podłogę. Niektóre odmiany desek można własnoręcznie ściągać i zakładać przy użyciu klucza nasadowego.

Jeśli nie czujemy się pewni w tej kwestii można skontakować się z fachowcem. Pracownicy dedykowanych sklepów pomogą nam nie tylko wybrać parkiet, ale też go zamontować.

Dadzą nam też wskazówki dotyczące impregnacji podłogi. Konserwacja tego typu powierzchni znacznie przyczynia się do utrzymania ich w dobrej kondycji i przedłuża ich żywotność.