Urządzając salon czasami trudno jest wybrać odpowiednie meble. Tym bardziej że na rynku dostępne są nie tylko rozmaite modele, ale również materiały. Wciąż jednak dużą popularnością cieszą się meble metalowe. Mimo że kojarzą się one zwykle z nowoczesnymi wnętrzami, to sprawdzą się przy większości pomieszczeń, a dodatkowo są niezwykle funkcjonalne. Z jakiego powodu warto zdecydować się na metalowe meble?

Informacje zaczerpnięte ze strony producenta metalowych mebli z Warszawy, firmy – Stalovnia.

Z jakich względów warto wybrać metalowe meble do salonu do salonu?

Meble wykonane z metalu mają mnóstwo zalet, dlatego z całą pewnością warto mieć je w swoim salonie.

  • Metalowe meble są wyjątkowo wytrzymałe. Materiał rzadko ulega zniszczeniu, dzięki czemu zakup metalowych mebli będzie świetną inwestycją na lata.
  • Meble z metalu są wygodne w czyszczeniu. Materiał jest wyjątkowo higieniczny oraz można łatwo zachować go w czystości. Nie wymaga on również dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, jak choćby impregnowanie czy stosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji.
  • Metal sprawdza się w rozmaitych wnętrzach. Meble z metalu są uniwersalne, dzięki czemu mogą być stosowane w różnych wystrojach i można je zestawiać z rozmaitymi tworzywami.
  • Można wybierać spośród różnych kolorów metalowych mebli. Materiał wcale nie musi mieć tylko jednego koloru. Za pomocą malowania proszkowego powierzchniom nadawane są rozmaite kolory – zwykle jest to czerń, biel, a także pastele czy intensywne czerwienie, błękity lub zielenie.

metalowe meble w pracowni

Wystrój wnętrz – w jakich stylach stosowany jest metal?

Metalowe meble sprawdzają się w każdym wystroju – podstawą jest kreatywność projektanta. W większości przypadków jednak towarzyszą wystrojom w prostych i minimalistycznych stylach.

  • Styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą oraz brakiem wielu dekoracji. Dlatego doskonałym wyborem do pomieszczenia będą właśnie meble z metalu.
  • Styl minimalistyczny wyróżnia się wszechstronnymi i uporządkowanymi przestrzeniami. Powinno się zrezygnować ze zbędnych dodatków, a każdy przedmiot czy mebel powinien być funkcjonalny. Metalowe meble w minimalistycznym salonie będą szare, białe lub czarne i niezbyt skomplikowane.
  • Styl industrialny na pierwszy rzut oka kojarzony jest ze starymi fabrykami. Meble z metalu świetnie dopełnią wystroju, gdyż są oryginalne i proste.

Z czym łączyć metal w wystroju wnętrza?

Metalowe meble zazwyczaj charakteryzuje prostota. Materiał będzie się estetycznie prezentował zestawiony z surowym drewnem – choćby z akacją czy dębem. Lekkości doda konstrukcji również szkło, z tych względów warto sięgać po meble ze szklanymi dodatkami.