Zwłaszcza irytują latem. Owady mają wtedy najlepszy czas na rozmnażanie się i przy okazji irytowanie ludzi. Brzęczą, gryzą i wszystkim przeszkadzają. Bywają jak hydra – na miejsce jednego martwego przylatuje kolejnych pięć. Można spotkać różne metody walki z nimi – od naturalnych do chemicznych dróg. Stosuje się różne lepy i wabiki, w drzwiach i oknach instaluje się moskitiery we Wrocławiu. Wrocław, Białystok czy Praga – kłopot dotyka niemal wszystkich miejsc na naszej szerokości geograficznej. Jakie są najbardziej skuteczne sposoby radzenia sobie z owadami?

Męczą cię komary w ogrodzie? Jak się ich pozbyć?

Gdy za oknem robi się ciepło aż chce się żyć. W okresie od kwietnia do września chętnie spotykamy się ze znajomymi na świeżym powietrzu. Ogródki działkowe, stoliki z parasolkami w restauracjach, zalewy – wszystko to kipi ludźmi. Latu towarzyszy woń smażonej kiełbasy. Ale nie jedynie. Pojawia się wraz z nim często brzęczenie komarów i pozostałych owadów. Są one w stanie popsuć całą radość z takich spotkań towarzyskich. Można je jednak ograniczać.

W lecie w marketach rośnie popyt na wszelkiego typu spraye, żele czy maści, których zadaniem jest odstraszanie komarów i innych owadów. Nasza krew jest zachęcająca dla tych latających “potworków”. Wielokrotnie udało się dowieść, że sklepowe preparaty są efektywne. Co prawda ich zapach nie jest najpiękniejszy, ale ich działanie potrafi zapewnić spokojnie przeżytego grilla czy wypad za miasto.

Są również bardziej naturalne sposoby odstraszania insektów. Owady, a szczególnie komary są bowiem bardzo czułe na zapachy. W związku z tym wszelkie intensywne zapachy je odpychają. Mowa o cytrynie, cebuli czy czosnku. Także rośliny doniczkowe lub olejki eteryczne wychodzą zwycięsko ze starć z komarami.

Jak pozbyć się owadów z domu?

Otwarte okna i drzwi to podstawa w lecie. Żar lejący się z nieba bywa trudny do wytrzymania w zamkniętych pomieszczeniach. Kłopot w tym, że wraz ze świeżym powietrzem, do naszych domów wpadają też komary i spółka. One również szukaja cienia. Ponadto po zmroku przyciąga je światło i zapach ludzkiej krwi.

Jednym ze sposobów walki sobie z insektami są różnego rodzaju pułapki na owady. Można je kupić w prawie każdym sklepie. Zazwyczaj kuszą one owady swoim zapachem, a potem skutecznie uziemiają. Tego typu wabikami są np. lepy – wykorzystuje się je przeważnie do łapania much, jednak sprawdzają się też w przypadku innych owadów.

Rozwiązaniem, które nie pozwala insektom dostawać się do pomieszczeń są moskitiery. Wrocław może posłużyć tu za przykład. Jest to dużych rozmiarów miasto, gdzie występuje stosunkowo wysoki poziom wilgotności powietrza. Są to warunki pefekcyjne do rozwoju różnych insektów. W związku z tym moskitiery ułatwiają życie Wrocławianom. Przynajmniej w domowym zaciszu pozwalają odetchnąć od uciążliwych stworzeń.