Nowoczesne budownictwo nieustannie ewoluuje, oferując coraz więcej ciekawych rozwiązań. Jeśli jednak budujemy dom, jedna sprawa jest niezmienna od dziesiątek lat – chodzi o instalacje przeciwwodne. Dzieli się je na parę rodzajów, a każdy z nich jest przeznaczony do innych ziem, na jakich dom ma się znajdować. 

Kiedy izolacje przeciwwilgociowe są niezbędne?

Kluczowym zastosowaniem, jakie posiadają instalacje przeciwwilgociowe, jest przede wszystkim zabezpieczenie podziemnych części budynku. Lekkie instalacje przeciwwilgociowe stosuje się, kiedy dom stoi na gruntach przepuszczalnych, takich jak żwir czy piasek. Kiedy jednak nie stoi na nich bezpośrednio, ale pod warstwą nieprzepuszczalnych gruntów występują wspomniane grunty przepuszczalne, to instalacje przeciwwilgociowe również będą kluczowe. 

Zalety tego rozwiązania

Korzyści, które oferują instalacje przeciwwilgociowe, można wymieniać nieustannie. Wydaje się jednakowoż, że często jest to pomijana sprawa podczas planowania budowy domu – nie powinno tak być, ponieważ jest to jeden z najbardziej kluczowych elementów całej konstrukcji, który zapewnia jej bezpieczeństwo oraz stabilność. Dlatego trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie instalacje przeciwwilgociowe, jeśli podłoże choć odrobinę tego oczekuje. 
Interesuje Cię temat budowy domu? Zobacz: ekipa budowlana | remonty lublin